Zarejestruj się
ChatGPT i Google Translate to zaawansowane systemy tłumaczeń. Jak radzą sobie z tłumaczeniem Konstutucji RP? Porównajmy.
ChatGPT to przełom o negatywnym charakterze; następuje bowiem przekroczenie bezpiecznej granicy rozwoju technologii. Można nawet powiedzieć – takie głosy są obecne – że szerokie udostępnienie ChatuGPT to w istocie eksperyment nieetyczny – mówi prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i doradca prezydenta RP.
Sztuczna inteligencja to w ostatnich miesiącach wyjątkowo gorący temat, nie tylko w branży technologicznej, ale również w świecie finansów i inwestowania. W głównej mierze to zasługa chatu GPT, którego uruchomienie zostało okrzyknięte kamieniem milowym w rozwoju tej dziedziny. To właśnie dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego, sektory takie jak finansowy nie tylko stają się bardziej efektywne i opłacalne, ale przede wszystkim dostępne dla każdego, niezależnie od doświadczenia czy kapitału inwestycyjnego.
Dziś, 23 maja 2023 r., odbył się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Poprosiliśmy ChatGPT o rozwiązanie kilku zadań z arkusza egzaminacyjnego. Czy poradził sobie z pytaniami? Sprawdźmy!
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Samem Altmanem, prezesem OpenAI (ChatGPT), firmy zajmującej się badaniami i rozwijaniem sztucznej inteligencji; głównymi tematami rozmów były m. in: możliwości udziału polskich firm w procesie rozwoju sztucznej inteligencji - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
Jak wykorzystać ChatGPT w biznesie? Zapytaliśmy o to samego ChataGPT. Podał kilka propozycji, poprosiliśmy o ich rozwinięcie. Mamy nadzieję, że sugestie wyciągnięte z AI okażą się przydatne w obszarze biznesowym.
W dzisiejszej naszej rozmowie z ChatGPT porozmawiamy o wyzwaniach, które stoją przed rozwojem sztucznej inteligencji w nadchodzących dekadach i sposobach, w jakie nauka może się z nimi zmierzyć. Będziemy również dyskutować na temat możliwych konsekwencji dla rynku pracy i społeczeństwa, jeśli sztuczna inteligencja zacznie zastępować ludzi w wielu dziedzinach.
„Chat GPT w szkole – szanse i zagrożenia” – to tytuł dokumentu, jaki opracował resort edukacji i nauki z myślą o wsparciu nauczycieli w wyzwaniach, jakie stoją przed nimi w dobie popularności sztucznej inteligencji i chatu GPT. Można go pobrać nieodpłatnie z internetu.
Wykorzystanie generatorów treści typu ChatGPT w pracy badawczej oraz dydaktycznej zawsze powinno być zaznaczone (np. w publikacji), ponieważ powstałe w ten sposób dzieło nie jest autorstwa osoby korzystającej z aplikacji – postulują naukowcy z konsorcjum Cyber Science.
ChatGPT stał się groźnym narzędziem w rękach cyberprzestępców. Jednak, jak przekonują eksperci z Sophos, ten zaawansowany model językowy, zdolny do pisania i analizowania nawet dłuższych tekstów, może być również bardzo pomocny w walce z hakerami i internetowymi oszustami. Sztuczną inteligencję da się z powodzeniem wykorzystać do namierzania podejrzanej aktywności, filtrowania wiadomości e-mail czy przeciwdziałania cyberatakom z wykorzystaniem komponentów wbudowanych w system Microsoft Windows (LOLBin).
ChatGPT, program udostępniony przez Open AI, będący tzw. modelem językowym opartym na sztucznej inteligencji, wzbudził ogromne społeczne zainteresowanie. Program ma inteligencję na poziomie kota, ale wiedzę ma ogromną.
Oprogramowanie AI było w stanie uzyskać pozytywne wyniki amerykańskiego egzaminu medycznego, co w przypadku człowieka zwykle wymaga wielu lat szkolenia - informuje pismo „PLOSDigital Health“.
Aplikacja ChatGPT może z powodzeniem inspirować naukowców przy pisaniu artykułów. Jest też wsparciem w kwestiach koncepcyjnych i językowych - powiedział PAP Marcin Wilkowski z Centrum Kompetencji Cyfrowych UW.