REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ChatGPT odpowiada na pytania z egzaminu z języka angielskiego dla ósmoklasistów. Jak mu poszło?

Tomasz Król
prawnik - prawo pracy, cywilne, gospodarcze, administracyjne, podatki, ubezpieczenia społeczne, sektor publiczny
ChatGPT odpowiada na pytania z egzaminu z języka angielskiego dla ósmoklasistów. Jak mu poszło?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Sprawdźmy jak ChatGPT radzi sobie z przykładowymi zadaniami z egzaminu ósmoklasisty 2023 r. z języka angielskiego.

REKLAMA

Zadanie egzaminacyjne 5.1.

Dzwonisz do kolegi mieszkającego w Londynie. Chcesz dowiedzieć się, jaka jest tam pogoda. Która z poniższych odpowiedzi jest prawidłowa 

A. How do you know about the weather in London? 

B. Why is the weather in London like that? 

C. What’s the weather like in London?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

ChatGPT odpowiada na pytanie egzaminacyjne:

Prawidłowa odpowiedź to C. "What’s the weather like in London?" Ta fraza jest typowym pytaniem, które zadaje się, gdy chce się dowiedzieć o aktualnej pogodzie w danym miejscu.

Odpowiedź A, "How do you know about the weather in London?" sugeruje, że pytasz o to, jak ktoś zdobył informacje o pogodzie w Londynie, a nie o samą pogodę.

Odpowiedź B, "Why is the weather in London like that?" jest pytaniem, które sugeruje, że już wiesz, jaka jest pogoda w Londynie, i pytasz, dlaczego jest taka, a nie inna.

Zadanie egzaminacyjne 5.2

Chcesz, żeby koleżanka poszła z Tobą na zakupy. Co jej powiesz?
A. Will you do the shopping for me?
B. What about going to the shops together?
C. What would you like to get from the shop?

ChatGPT odpowiada na pytanie egzaminacyjne:

Odpowiedź B, "What about going to the shops together?" jest najbardziej odpowiednia, jeśli chcesz zaprosić koleżankę na wspólne zakupy.

Odpowiedź A, "Will you do the shopping for me?" sugeruje, że chcesz, aby twoja koleżanka zrobiła zakupy za ciebie, a nie z tobą.

Odpowiedź C, "What would you like to get from the shop?" sugeruje, że planujesz iść na zakupy sam i chcesz wiedzieć, co kupić dla koleżanki.

Zadanie egzaminacyjne 5.3.

Co powiesz, podając koleżance z Anglii sałatkę podczas obiadu?
A. Here you are.
B. The same to you.
C. Not at all.

ChatGPT odpowiada na pytanie egzaminacyjne: 

Prawidłowa odpowiedź to A. "Here you are."

Ta fraza jest używana w sytuacji, kiedy podajesz coś komuś.

Odpowiedź B, "The same to you." jest używana, gdy odpowiadasz na jakieś życzenia, na przykład "Wesołych Świąt".

Odpowiedź C, "Not at all." jest używana jako uprzejme odpowiedzi na "Dziękuję", sugerując, że nie było żadnego problemu z wykonaniem prośby lub przysługi.

Zadanie egzaminacyjne 5.4.

5.4. Chcesz dowiedzieć się, czy Twój znajomy ma jakieś plany na weekend. Jak o to
zapytasz?
A. Will you do it for me at the weekend?
B. Do you often make plans for the weekend?
C. Are you doing anything during the weekend?

ChatGPT odpowiada na pytanie egzaminacyjne:

Najlepszą odpowiedzią jest C. "Are you doing anything during the weekend?" Ta fraza jest typowym pytaniem, które zadaje się, gdy chce się dowiedzieć, czy ktoś ma jakieś plany na określony czas.

Odpowiedź A, "Will you do it for me at the weekend?" sugeruje, że chcesz poprosić znajomego o wykonanie jakiejś czynności dla ciebie w weekend.

Odpowiedź B, "Do you often make plans for the weekend?" jest pytaniem ogólnym o nawyki twojego znajomego, a nie konkretne plany na nadchodzący weekend.

Porównajmy te odpowiedzi z odpowiedziami ekspertów Infor.pl:

Zadanie 5 - egzamin ósmoklasisty

Zadanie 5 - egzamin ósmoklasisty

 

INFOR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sztuczna inteligencja (AI)
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
AI w biznesie. Większość firm ogranicza się do pilotażów i eksperymentów

AI ma być najbardziej dochodowym sektorem w gospodarce globalnej w ogóle, obok przemysłu zbrojeniowego. Tymczasem na obecnym etapie sektor biznesu wyraża ostrożne zainteresowanie sztuczną inteligencją. Okazuje się bowiem, że większość firm ogranicza się do pilotażów i eksperymentowania.

AI w Polsce do 2030 roku jak 4,9 mln osób. Wartość produkcyjna: 90 mld USD rocznie [prognoza]

Wśród beneficjentów AI znajdzie się Polska, która może zyskać nawet 90 mld dolarów rocznie. Polska znalazła się na siódmym miejscu wśród gospodarek z UE, USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii o najwyższej rocznej zdolności produkcyjnej wytworzonej dzięki wsparciu tej technologii - wynika z raportu firmy EY. Podano, że AI pozwoli osiągnąć w Polsce wartość produkcyjną odpowiadającą pracy 4,9 mln osób.

Sterowanie komputerem falami mózgowymi, mruganiem oczu, mrugania lub zaciskaniem zębów. AI + Neurotechnologia dla integracji niepełnosprawnych

Dwie firmy połączyły siły w celu wsparcia integracji osób niepełnosprawnych dzięki sztucznej inteligencji i neuro-technologiom. Celem jest rozwój i doskonalenie nowego rodzaju interfejsu mózg-maszyna, który przekształca różnorodne dane neurofizjologiczne (fale mózgowe, aktywność serca, mimikę twarzy, ruchy oczu) w polecenia mentalne. Pierwsze efekty będą widoczne już niedługo podczas sztafety z pochodnią olimpijską.

Trzeba pilnie dokonać implementacji! Ruszyły prace nad polskim aktem o sztucznej inteligencji (AI)

Ruszyły prace nad polskim aktem o sztucznej inteligencji (AI). Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało kilka pytań - trwają prekonsultacje. Podkreśla się, że to pierwsze na świecie prawo, które w tak złożony a zarazem kompleksowy sposób rozwiązuje problemy, które nawarstwiały się od wielu, wielu lat związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Płaszczyzn tych problemów jest wiele: od prawa do ochrony wizerunku, danych, odpowiedzialności za błędy sztucznej inteligencji (cywilnej, administracyjnej i karnej), praw pracowniczych, po prawa konsumenckie, autorskie i własności przemysłowej. Nowe unijne prawo wymaga wdrożenia w państwach członkowskich UE, w Polsce trwają więc prace nad implementacją. Są one jednak na początkowym etapie.

REKLAMA

Microsoft Copilot, czyli jak AI zmieni codzienny workflow w Microsoft 365

Microsoft Copilot to innowacyjne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które zmienia sposób, w jaki firmy na całym świecie realizują swoje zadania w ramach pakietu Microsoft 365. Według raportu Microsoft "The Future of Work", aż 70% wczesnych użytkowników Copilot zgłasza wzrost produktywności, a 68% odnotowuje znaczącą poprawę jakości swojej pracy. Warto bliżej przyjrzeć się temu narzędziu i zrozumieć, jak działa oraz jakie korzyści może przynieść wdrożenie go do w firmie.

Przełom dla ludzkości, praw człowieka i robotów - podpisano rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji

Trzeba stanowczo stwierdzić, że to przełom dla ludzkości, przełom dla praw człowieka, przełom dla pracowników i przełom dla robotów oraz automatyzacji. W dniu 13 marca 2024 r. podpisano rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji, AI (Artificial Intelligence Act). To pierwszy w UE tego typu akt. Był bardzo wyczekiwany przez prawników, pracowników, wielkie koncerny, przedsiębiorców ale i po prostu obywateli. 

W tych zawodach sztuczna inteligencja nam nie zagraża

Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że rozwój sztucznej inteligencji zmniejszy liczbę miejsc pracy nawet o 40%. W dużej części będą to pracownicy umysłowi. A jakie zawody nie są zagrożone przez sztuczną inteligencję?

Polacy wciąż boją się, ze sztuczna inteligencja zabierze im pracę

Już prawie 60 proc. Polaków obawia się wpływu sztucznej inteligencji na przyszłość swojego stanowiska pracy. To dane z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) „Rynek pracy, edukacja, kompetencje – styczeń 2024”. Pracownik przyszłości powinien umieć efektywnie wykorzystać możliwości oferowane przez AI. 

REKLAMA

77% placówek medycznych doświadczyło ataków na pocztę elektroniczną. Jak chronić dane pacjentów?

Od 2022 r. podwoiły się ataki ransomware na organizacje działające w obszarze ochrony zdrowia. Tak wynika z raportu Barracuda Networks. Respondenci jednak nie czują się zagrożeni. 

Czy sztuczna inteligencja jest szkodliwa dla środowiska?

Rozwój sztucznej inteligencji nie pozostaje bez wpływu na czerpanie zasobów energii i generowanie śladu węglowego. Dlaczego? 

REKLAMA