REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Glapiński: Sztuczna inteligencja to szansa czy zagrożenie

Na tej fazie rozwoju sztucznej inteligencji, rozpoznawać musimy zarówno szanse jak i zagrożenia płynące z zastosowania tej technologii, a bynajmniej nie lekceważyć zagrożeń, co dobitnie podkreślają sami jej twórcy – mówi prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.

Biznes w Polsce łatwy lub trudny. Trzy pytania do ChataGPT

ChatGPT zgodził się tym razem na krótką rozmowę o prowadzeniu biznesu w Polsce. Dowiadujemy się od niego, czy łatwo jest w naszym kraju prowadzić firmę, co stoi na przeszkodzie w rozwoju biznesu, a także jak sztuczna inteligencja wyobraża sobie biznesmena idealnego.

Jak wykorzystać ChatGPT w biznesie?

Jak wykorzystać ChatGPT w biznesie? Zapytaliśmy o to samego ChataGPT. Podał kilka propozycji, poprosiliśmy o ich rozwinięcie. Mamy nadzieję, że sugestie wyciągnięte z AI okażą się przydatne w obszarze biznesowym.

"Life is life", czyli co ChatGPT myśli o życiu

"Life is life" stało się pretekstem do kolejne zabawy ze sztuczną inteligencją. ChatGPT wybrał jedno słowo, które w kontekście sensu ludzkiego życia jest według niego najważniejsze. Jakie to słowo?

REKLAMA

Jaka będzie przyszłość sztucznej inteligencji? Na pytania odpowiada ChatGPT

W dzisiejszej naszej rozmowie z ChatGPT porozmawiamy o wyzwaniach, które stoją przed rozwojem sztucznej inteligencji w nadchodzących dekadach i sposobach, w jakie nauka może się z nimi zmierzyć. Będziemy również dyskutować na temat możliwych konsekwencji dla rynku pracy i społeczeństwa, jeśli sztuczna inteligencja zacznie zastępować ludzi w wielu dziedzinach.

Sztuczna inteligencja szansą dla hakerów

Od lat opracowujemy systemy cyberbezpieczeństwa bazujące na uczeniu maszynowym.  W 2005 roku w naszych laboratoriach zaczęliśmy rozwijać automatyzację analizy. Stopniowo te projekty przekształciły się w pełnowartościowe struktury uczenia maszynowego. Od tego momentu, tylko kwestią czasu było kiedy cyberprzestępcy zrobią to samo. Nastąpiło to teraz, po 18 latach. Zaczęliśmy obserwować, że sztuczna inteligencja wpiera złośliwe oprogramowanie.

Jest bezpiecznie? Rozmowa z ChatemGPT

Internet, cyberbezpieczeństwo, cyberprzestępczość to tematy kolejnej rozmowy, jaką portal Infor.pl przeprowadził z ChatemGPT. Nasz rozmówca mówi o roli sztucznej inteligencji w zapewnianiu cyberbezpieczeństwa. Przyznaje także, że narzędzia oparte na sztucznej inteligencji mogą służyć również e-przestępcom.

Chat GPT: Resort edukacji o szansach i zagrożeniach sztucznej inteligencji w szkołach

„Chat GPT w szkole – szanse i zagrożenia” – to tytuł dokumentu, jaki opracował resort edukacji i nauki z myślą o wsparciu nauczycieli w wyzwaniach, jakie stoją przed nimi w dobie popularności sztucznej inteligencji i chatu GPT. Można go pobrać nieodpłatnie z internetu.

REKLAMA

Moim celem jest służenie ludziom. Rozmowa z ChatemGPT

To my jako społeczeństwo decydujemy, w jakim kierunku chcemy rozwijać technologię i jak chcemy ją wykorzystywać, aby służyła dobru ludzkości – mówi ChatGPT w rozmowie z portalem Infor.pl. Poza tym dzieli się refleksjami na temat zasad etycznych, jakich powinna przestrzegać sztuczna inteligencja, a także o tym, czy sztuczna inteligencja potrafi przewidywać przyszłość.

Sztuczna inteligencja w księgowości. Czy algorytm dostępny 24 godziny na dobę zastąpi księgowych?

Jak wpłynie sztuczna inteligencja na branżę księgową? Czy firmy będą wymieniać księgowych na tańszą i dostępną 24 godziny na dobę sztuczną inteligencję? 

Czy sztuczna inteligencja będzie leczyć ludzi?

Sztuczna inteligencja to nie tylko Chat GPT, który próbuje zastępować ludzi w niektórych zawodach, czy programy graficzne potrafiące wygenerować zarówno surrealistyczne obrazy, jak i twarze bohaterów poczytnych książek. Algorytmy AI coraz częściej służą lekarzom wspomagając bardziej dokładne i skuteczne diagnozowanie pacjentów.

ChatGPT na uczelni - wytyczne. Wskazane krytyczne podejście do generatorów treści i oznaczanie pochodzących z nich informacji

Wykorzystanie generatorów treści typu ChatGPT w pracy badawczej oraz dydaktycznej zawsze powinno być zaznaczone (np. w publikacji), ponieważ powstałe w ten sposób dzieło nie jest autorstwa osoby korzystającej z aplikacji – postulują naukowcy z konsorcjum Cyber Science.

Sztuczna inteligencja. Co z prawem autorskim?

Czy „dzieło” stworzone przez sztuczną inteligencję (AI), jest utworem podlegającym ochronie na podstawie przepisów prawa autorskiego? A jeżeli tak, komu przysługują osobiste i majątkowe prawa autorskie? Czy można swobodnie kopiować, rozpowszechniać lub przerabiać „dzieła” stworzone przez AI?

Jestem modelem językowym. Rozmowa z ChatemGPT

Kim jest, jak się uczy, co wie, a czego nie, czy umie popełniać błędy – o tym wszystkim ChatGPT mówi w rozmowie z portalem Infor.pl. 

Inteligentne fabryki? Wyścig w przemyśle na sztuczną inteligencję

Czy zapleczem produkcji będzie zarządzać sztuczna inteligencja? W ciągu najbliższych 10 lat wartość inwestycji w inteligentne rozwiązania w fabrykach ma zwiększyć się ponad dwukrotnie. 

ChatGPT, czyli program AI z inteligencją na poziomie kota

ChatGPT, program udostępniony przez Open AI, będący tzw. modelem językowym opartym na sztucznej inteligencji, wzbudził ogromne społeczne zainteresowanie. Program ma inteligencję na poziomie kota, ale wiedzę ma ogromną.

Sztuczna inteligencja nadal bez prawnych regulacji

Przychody rynku sztucznej inteligencji do końca dekady wzrosną ponad trzynastokrotnie – przewidują analitycy Grand View Research. Futurolodzy są zdania, że rozwój tych technologii dopiero się zaczyna. – Większość ekspertów by powiedziała, że to jest wiosna albo nawet przedwiośnie tej dziedziny, a kolejne pory roku, zwłaszcza długie lato, dopiero przed nami – mówi Aleksandra Przegalińska, profesorka i prorektorka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Rozpędzająca się branża wymyka się regulacjom prawnym i choć wiele się mówi o potrzebie dostosowania prawa do nowej rzeczywistości, zdaniem ekspertki nie ma to na razie znaczenia dla tempa rozwoju.

Sztuczna inteligencja w firmach to nie science fiction, ale czysta matematyka

Rozmowa z Michałem Górą, Prezesem Zarządu Alfavox Sp. z o.o.

REKLAMA