REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
W listopadzie 2023 r. w Brukseli odbyła się druga edycja Europejskiego Forum Zatrudnienia i Praw Socjalnych. Przedmiotem dyskusji był wpływ sztucznej inteligencji (AI) na rynek pracy i status prawny pracowników. Przedstawiciele UE stanowczo podkreślali, że: pracownicy muszą czerpać korzyści z przełomowych rozwiązań, takich jak ChatGPTP. Deliberowano też o przyszłości pracy platformowej.
Sztuczna inteligencja pomaga w pracy - tak wykazał najnowszy raport Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP). Z badań wynika, że sztuczna inteligencja (AI) poprzez automatyzację niektórych zadań, zamiast całkowitego ich wykonywania i przejmowania, przeważnie zwiększa wydajność pracy, niż pozbawia pracowników zadań do wykonania.
Wzrost popularności aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, stanowi spore wyzwanie w kontekście regulacji prawnych. Imponujące możliwości rodzą ważne pytania dotyczące własności treści, a także odpowiedzialności za nadużycia.
Chat GPT, to jedno z narzędzi AI. Wyścig zbrojeń pomiędzy dostawcami systemów bezpieczeństwa IT a hakerami nasili się wraz z nadejściem tej nowej tej broni, jaką jest generatywna sztuczna inteligencja.
REKLAMA
ChatGPT i Google Translate to zaawansowane systemy tłumaczeń. Jak radzą sobie z tłumaczeniem Konstutucji RP? Porównajmy.
REKLAMA
REKLAMA