REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Edukacja przyszłości. Wizja technologicznie zaawansowanego, spersonalizowanego i elastycznego systemu nauczania

Edukacja przyszłości. Wizja technologicznie zaawansowanego, spersonalizowanego i elastycznego systemu nauczania
Edukacja przyszłości. Wizja technologicznie zaawansowanego, spersonalizowanego i elastycznego systemu nauczania
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W obliczu dynamicznie zmieniającego się świata, edukacja musi nadążać za tymi zmianami, aby przygotować przyszłe pokolenia do nieznanych wyzwań. W tym kontekście, rola technologii staje się coraz bardziej istotna, przekształcając tradycyjne metody nauczania i ucząc się w bardziej zindywidualizowane, interaktywne i elastyczne doświadczenia. W wywiadzie z ChatGPT, rozmawiamy o tym, jak może wyglądać przyszłość edukacji, jakie wyzwania mogą na nas czekać i jakie umiejętności będą niezbędne dla uczniów, aby odnosić sukcesy w przyszłości.

Infor: Witaj, ChatGPT. Dziękuję, że zgodziłeś się na ten wywiad. Zacznijmy od pytania, które jest na ustach wielu ludzi: jak wygląda przyszłość edukacji według Ciebie?

ChatGPT: Witaj, Infor. Cieszę się, że mogę tu być. W odpowiedzi na twoje pytanie, przyszłość edukacji prawdopodobnie będzie znacznie bardziej zindywidualizowana, technologicznie zaawansowana i elastyczna. Wzrost technologii edukacyjnych, takich jak sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, może umożliwić bardziej spersonalizowane i interaktywne doświadczenia edukacyjne.

Infor: Czy możesz rozwinąć, jak technologia wpłynie na edukację?

ChatGPT: Oczywiście. Technologia ma potencjał do zrewolucjonizowania sposobu, w jaki uczymy się. Na przykład, sztuczna inteligencja może pomóc w dostosowaniu procesu nauczania do indywidualnych potrzeb ucznia, identyfikując obszary, w których uczeń ma trudności i dostosowując tempo i styl nauczania. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość mogą umożliwić uczniom eksplorację nowych środowisk i konceptów w bardziej interaktywny i angażujący sposób.

Infor: Jakie są potencjalne wyzwania związane z taką przyszłością edukacji?

ChatGPT: Mimo że technologia ma wiele do zaoferowania, istnieją również wyzwania. Na przykład, dostęp do technologii nie jest równomierny na całym świecie, co może pogłębiać nierówności edukacyjne. Ponadto, istnieje ryzyko, że nadmierne poleganie na technologii może prowadzić do izolacji społecznej. Ważne jest, aby znaleźć równowagę między wykorzystaniem technologii a utrzymaniem interakcji i współpracy międzyludzkiej.

Infor: Jakie są kluczowe umiejętności, które uczniowie będą musieli nabyć, aby odnosić sukcesy w przyszłości?

ChatGPT: W przyszłości, umiejętności takie jak kreatywność, zdolność do rozwiązywania problemów, krytyczne myślenie i umiejętności miękkie, takie jak komunikacja i współpraca, będą coraz bardziej cenne. Ponadto, umiejętności związane z technologią, takie jak programowanie i analiza danych, będą coraz ważniejsze. Wreszcie, w szybko zmieniającym się świecie, umiejętność uczenia się przez całe życie będzie kluczowa.

Infor: Dziękuję, ChatGPT. Wydaje się, że edukacja przyszłości będzie znacząco inna od tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

ChatGPT: Tak, zgadzam się. Ale jestem optymistyczny. Wierzę, że poprzez innowacje i adaptację możemy stworzyć system edukacyjny, który jest bardziej spersonalizowany, angażujący i skuteczny w przygotowaniu uczniów do przyszłości.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Sztuczna inteligencja (AI)
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Czy sztuczna inteligencja to przełom czy bańka inwestycyjna?

  Od udostępnienia szerokiemu gronu użytkowników narzędzia Chat GPT mija dokładnie rok. Jak można się domyślić, sztuczna inteligencja a swoich entuzjastów i przeciwników. Wielu ekspertów uważaj również AI za bańkę inwestycyjną, która prędzej czy później pęknie. Jak jest naprawdę? 

  Sztuczna inteligencja zmieni miejsca pracy, ale ich nie wyeliminuje

  W listopadzie 2023 r. w Brukseli odbyła się druga edycja Europejskiego Forum Zatrudnienia i Praw Socjalnych. Przedmiotem dyskusji był wpływ sztucznej inteligencji (AI) na rynek pracy i status prawny pracowników. Przedstawiciele UE stanowczo podkreślali, że: pracownicy muszą czerpać korzyści z przełomowych rozwiązań, takich jak ChatGPTP. Deliberowano też o przyszłości pracy platformowej.

  Raport Future of Work 2024: sztuczna inteligencja zwiększa produktywność pracowników o 30%

  Raport Future of Work 2024: sztuczna inteligencja zwiększa produktywność pracowników o 30%. Według danych zawartych w najnowszym raporcie Talent Alpha „The World of Work AI-ed” ponad 90% wiodących dostawców usług, a także jedna trzecia wszystkich pracowników już korzysta z rozwiązań sztucznej inteligencji (ang. Artificial Intelligence – AI). Dzięki temu część firm doświadczyła dużego wzrostu produktywności.

  Jak sztuczna inteligencja może przydać się w administracji rządowej? Jak może pomóc obywatelom?

  Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w biznesie i sektorze publicznym? Z jakimi wyzwaniami się to wiąże? Jak wyedukować pracowników do współpracy z AI? raport pt. „Współpraca Człowieka z AI: Perspektywy dla polskiego sektora publicznego” bierze pod lupę te kwestie. 

  REKLAMA

  Inteligentne systemy transportowe. Co zmienia nowa dyrektywa?

  Rada UE przyjęła nowe przepisy zmieniające dyrektywę z 2010 r. dotyczącą wdrażania inteligentnych systemów transportowych. Aktualizacja rozwiązań sprzed trzynastu lat była konieczna, aby dostosować jej zapisy do aktualnych standardów technologicznych, przyspieszyć transformację cyfrową i wesprzeć europejską mobilność. 

  Projekt AI Act – co przyniosą unijne przepisy dotycząca sztucznej inteligencji?

  AI Act to projekt regulacji dotyczącej sztucznej inteligencji, która we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej wprowadzi jednolite prawo związane z tym obszarem. Celem jest stworzenie takich ram prawnych, aby rozwiązania bazujące na mechanizmach sztucznej inteligencji były godne zaufania i zgodne z wartościami oraz prawami obowiązującymi w UE. Co szczególnie istotne, rozporządzenie ma też chronić zdrowie oraz bezpieczeństwo obywateli.

  Uwaga na teksty, które opracowuje nasz zleceniobiorca przy pomocy AI. Na co zwrócić uwagę w umowie z twórcą?

  W przestrzeni internetowej coraz więcej pojawia się tekstów, które są tworzone przy użyciu sztucznej inteligencji (AI). Sporo twórców internetowych korzysta z technologii, którą daje nam np. ChatGPT. Na co należy zwrócić uwagę, podpisując umowę na określone teksty?

  7 wyzwań biznesowych, które może rozwiązać AI (z niewielkim wsparciem ludzi)

  Początki sztucznej inteligencji (AI) sięgają lat 50. XX wieku. W porównaniu do technologii takich jak telefon, komputery czy Internet, ewolucja AI przebiegała dotąd stosunkowo wolno. Wydaje się jednak, że nadszedł moment, w którym AI jest dostępna dla prawie każdego, a branża technologiczna wkracza w nowy rozdział. Wszyscy musimy zastanowić się nad tym, jak sztuczna inteligencja może pomóc nam robić więcej za mniej. Zastosowanie AI w pisaniu, tworzeniu obrazów czy produkcji muzyki to przełomowy moment w budowaniu świadomości społecznej związanej z możliwościami tej technologii.

  REKLAMA

  Badanie: Niemal co trzecia firma zwolniła w ostatnim roku minimum jedną osobę w wyniku automatyzacji oraz AI

  Większość firm uważa, że automatyzacja i AI przyczynią się do redukcji etatów (57 proc.). Pracownicy zaczynają tego doświadczać. Niemal co trzeci przedsiębiorca w ostatnim roku zwolnił co najmniej jedną osobę na rzecz robota lub sztucznej inteligencji – wynika z najnowszego „Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service. 

  Sztuczna inteligencja pomoże w leczeniu niepłodności. Wybierze zarodek, który da największą szansę na ciążę

  Naukowcy z kliniki Gyncentrum opracowali własny algorytm do oceny zarodków, który na podstawie 12 różnych parametrów w kilka minut identyfikuje najlepiej rozwijające się zarodki. Nowy algorytm oparty na sztucznej inteligencji ma stać się codzienną pomocą w pracy embriologów.

  REKLAMA