REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Do czego służy funkcja Discover?

REKLAMA

REKLAMA

Google Discover to innowacyjna funkcja dostępna głównie na urządzeniach mobilnych. Zamiast tradycyjnego wpisywania zapytań w wyszukiwarce, Google Discover automatycznie prezentuje użytkownikom spersonalizowane wiadomości, artykuły i inne treści oparte na ich zainteresowaniach, historii przeglądania i innych czynnikach. Jest to jakby osobisty asystent informacyjny, który dostarcza Ci treści, zanim nawet o nich pomyślisz.

Jak działa Discover?

Mechanizm działania Google Discover jest wynikiem zaawansowanych technologii. Oto główne elementy:

REKLAMA

 1. Historia przeglądania - Google analizuje Twoją historię przeglądania, aby lepiej zrozumieć Twoje zainteresowania i preferencje.
 2. Interakcje z treściami - Twoje interakcje z różnymi treściami, takimi jak artykuły, filmy czy reklamy, kształtują to, co zostanie Ci zaproponowane w przyszłości.
 3. Lokalizacja - Twoja lokalizacja geograficzna może wpłynąć na rodzaj treści, jaki Ci się pojawi - na przykład wiadomości lokalne.
 4. Aktywność w innych usługach Google - Twoje interakcje z innymi produktami Google, takimi jak YouTube, Google Maps czy Kalendarz, również mają wpływ na treści w Discover.

Co widzi użytkownik w Google Discover?

Interfejs Google Discover jest przejrzysty i intuicyjny:

 • karty z treściami - każda karta reprezentuje jeden element treści - artykuł, film, post bloga itp.;
 • tytuł i opis - krótki i zwięzły tytuł oraz opis dają użytkownikowi pojęcie o treści;
 • multimedia - zdjęcia lub miniatury wideo dodają kontekstu i wizualnego uroku;
 • źródło - logo lub nazwa źródła informuje użytkownika, skąd pochodzi dana treść;
 • personalizacja - ikona informacyjna pozwala zrozumieć, dlaczego dana treść została zaproponowana, a także dostosować preferencje.

Jak włączyć Google Discover?

Korzystanie z Google Discover jest proste:

 1. Upewnij się, że masz zainstalowaną aplikację Google na swoim urządzeniu mobilnym.
 2. Otwórz aplikację i przejdź do ustawień.
 3. W sekcji "Ogólne" znajdziesz opcję "Discover". Włącz ją.
 4. Ciesz się spersonalizowanymi treściami dostarczanymi bezpośrednio na Twoje urządzenie!

Co daje pojawienie się w Google Discover?

Obecność w Google Discover przynosi wiele korzyści:

 1. Zwiększony ruch - strony, które pojawiają się w Discover, często doświadczają znacznego wzrostu ruchu.
 2. Nowa publiczność - Twoje treści mogą dotrzeć do osób, które wcześniej nie były z Tobą zaznajomione.
 3. Większe zaangażowanie - treści dostosowane do indywidualnych preferencji użytkownika mają większe szanse na zaangażowanie i interakcję.

Jak pozbyć się Google Discover?

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz wyłączyć Google Discover:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 1. Otwórz aplikację Google na swoim urządzeniu.
 2. Przejdź do ustawień.
 3. W sekcji "Ogólne" znajdziesz opcję "Discover". Wyłącz ją.
 4. Zakończ proces i wróć do tradycyjnego korzystania z Google.

Podsumowując, Google Discover to rewolucyjne narzędzie, które zmienia sposób, w jaki użytkownicy korzystają z internetu. Dzięki zaawansowanym technologiom i personalizacji, Discover dostarcza treści, które są nie tylko aktualne, ale także dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. W erze informacji, w której żyjemy, takie narzędzia stają się nieocenione.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sztuczna inteligencja (AI)
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
AI w Polsce do 2030 roku jak 4,9 mln osób. Wartość produkcyjna: 90 mld USD rocznie [prognoza]

Wśród beneficjentów AI znajdzie się Polska, która może zyskać nawet 90 mld dolarów rocznie. Polska znalazła się na siódmym miejscu wśród gospodarek z UE, USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii o najwyższej rocznej zdolności produkcyjnej wytworzonej dzięki wsparciu tej technologii - wynika z raportu firmy EY. Podano, że AI pozwoli osiągnąć w Polsce wartość produkcyjną odpowiadającą pracy 4,9 mln osób.

Sterowanie komputerem falami mózgowymi, mruganiem oczu, mrugania lub zaciskaniem zębów. AI + Neurotechnologia dla integracji niepełnosprawnych

Dwie firmy połączyły siły w celu wsparcia integracji osób niepełnosprawnych dzięki sztucznej inteligencji i neuro-technologiom. Celem jest rozwój i doskonalenie nowego rodzaju interfejsu mózg-maszyna, który przekształca różnorodne dane neurofizjologiczne (fale mózgowe, aktywność serca, mimikę twarzy, ruchy oczu) w polecenia mentalne. Pierwsze efekty będą widoczne już niedługo podczas sztafety z pochodnią olimpijską.

Trzeba pilnie dokonać implementacji! Ruszyły prace nad polskim aktem o sztucznej inteligencji (AI)

Ruszyły prace nad polskim aktem o sztucznej inteligencji (AI). Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało kilka pytań - trwają prekonsultacje. Podkreśla się, że to pierwsze na świecie prawo, które w tak złożony a zarazem kompleksowy sposób rozwiązuje problemy, które nawarstwiały się od wielu, wielu lat związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Płaszczyzn tych problemów jest wiele: od prawa do ochrony wizerunku, danych, odpowiedzialności za błędy sztucznej inteligencji (cywilnej, administracyjnej i karnej), praw pracowniczych, po prawa konsumenckie, autorskie i własności przemysłowej. Nowe unijne prawo wymaga wdrożenia w państwach członkowskich UE, w Polsce trwają więc prace nad implementacją. Są one jednak na początkowym etapie.

Microsoft Copilot, czyli jak AI zmieni codzienny workflow w Microsoft 365

Microsoft Copilot to innowacyjne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które zmienia sposób, w jaki firmy na całym świecie realizują swoje zadania w ramach pakietu Microsoft 365. Według raportu Microsoft "The Future of Work", aż 70% wczesnych użytkowników Copilot zgłasza wzrost produktywności, a 68% odnotowuje znaczącą poprawę jakości swojej pracy. Warto bliżej przyjrzeć się temu narzędziu i zrozumieć, jak działa oraz jakie korzyści może przynieść wdrożenie go do w firmie.

REKLAMA

Przełom dla ludzkości, praw człowieka i robotów - podpisano rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji

Trzeba stanowczo stwierdzić, że to przełom dla ludzkości, przełom dla praw człowieka, przełom dla pracowników i przełom dla robotów oraz automatyzacji. W dniu 13 marca 2024 r. podpisano rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji, AI (Artificial Intelligence Act). To pierwszy w UE tego typu akt. Był bardzo wyczekiwany przez prawników, pracowników, wielkie koncerny, przedsiębiorców ale i po prostu obywateli. 

W tych zawodach sztuczna inteligencja nam nie zagraża

Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że rozwój sztucznej inteligencji zmniejszy liczbę miejsc pracy nawet o 40%. W dużej części będą to pracownicy umysłowi. A jakie zawody nie są zagrożone przez sztuczną inteligencję?

Polacy wciąż boją się, ze sztuczna inteligencja zabierze im pracę

Już prawie 60 proc. Polaków obawia się wpływu sztucznej inteligencji na przyszłość swojego stanowiska pracy. To dane z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) „Rynek pracy, edukacja, kompetencje – styczeń 2024”. Pracownik przyszłości powinien umieć efektywnie wykorzystać możliwości oferowane przez AI. 

77% placówek medycznych doświadczyło ataków na pocztę elektroniczną. Jak chronić dane pacjentów?

Od 2022 r. podwoiły się ataki ransomware na organizacje działające w obszarze ochrony zdrowia. Tak wynika z raportu Barracuda Networks. Respondenci jednak nie czują się zagrożeni. 

REKLAMA

Czy sztuczna inteligencja jest szkodliwa dla środowiska?

Rozwój sztucznej inteligencji nie pozostaje bez wpływu na czerpanie zasobów energii i generowanie śladu węglowego. Dlaczego? 

Czy sztuczna inteligencja namiesza w tegorocznych wyborach?

Najgłośniejszym tematem 2023 roku była sztuczna inteligencja. Generatywna AI jest niewątpliwie najszybciej rozwijającym się obszarem sztucznej inteligencji. Czy w tym roku można spodziewać się przełomów? Co z tegorocznymi wyborami pod okiem AI? 

REKLAMA