REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Microsoft Copilot, czyli jak AI zmieni codzienny workflow w Microsoft 365

Microsoft Copilot, czyli jak AI zmieni codzienny workflow w Microsoft 365
Microsoft Copilot, czyli jak AI zmieni codzienny workflow w Microsoft 365
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Microsoft Copilot to innowacyjne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które zmienia sposób, w jaki firmy na całym świecie realizują swoje zadania w ramach pakietu Microsoft 365. Według raportu Microsoft "The Future of Work", aż 70% wczesnych użytkowników Copilot zgłasza wzrost produktywności, a 68% odnotowuje znaczącą poprawę jakości swojej pracy. Warto bliżej przyjrzeć się temu narzędziu i zrozumieć, jak działa oraz jakie korzyści może przynieść wdrożenie go do w firmie.

Jak działa Microsoft Copilot?

Wszystkie narzędzia zawarte w pakiecie Microsoft 365 są dostosowane do współpracy z Copilotem. Bez względu na to, czy tworzymy tekst w Wordzie, czy kreujemy slajdy w PowerPoint, Copilot jest zawsze pod ręką, by pomóc i ułatwić wykonywanie zadań. 

REKLAMA

REKLAMA

Proces interakcji z Copilotem rozpoczyna się od "User Prompt", gdzie użytkownik wpisuje zapytanie, które jest punktem wyjścia dla całej operacji. Następnie, w ramach "Pre-processing", Copilot przeprowadza wstępną obróbkę zapytania użytkownika, dbając o prywatność i dokładność zrozumienia zapytania.

Kluczowym elementem jest "Large Language Model" (LLM) stworzony przez OpenAI, który analizuje przetworzone zapytanie i generuje odpowiedź. Po tym etapie, następuje "Post-processing", gdzie Copilot dostosowuje odpowiedź do specyfikacji i wymagań konkretnej aplikacji w ramach pakietu Microsoft 365.

W rezultacie, użytkownik otrzymuje gotową odpowiedź z zintegrowanymi poleceniami aplikacji, co ułatwia praktyczne użycie rozwiązania w ramach pracy z różnymi aplikacjami pakietu Microsoft 365.

Bezpieczeństwo i prywatność

REKLAMA

Bezpieczeństwo, prywatność i lokalizacja danych są kluczowe dla każdej firmy. W przeciwieństwie do publicznie dostępnych usług OpenAI, wszelkie operacje są przetwarzane za pomocą usług Azure OpenAI. Copilot łączy się z danymi firmowymi poprzez Microsoft Graph, co zapewnia bezpieczny dostęp do różnych typów zawartości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Copilot ma możliwość przeglądania wyłącznie tych danych firmowych, do których użytkownik posiada uprawnienia co najmniej do odczytu. Dostęp do poufnych dokumentów, jak umowy czy faktury, jest ograniczony do osób z odpowiednimi uprawnieniami. Istotne jest wykorzystanie wbudowanych w usługę Microsoft 365 modeli uprawnień, które zapewniają, że tylko upoważnione osoby lub grupy mają dostęp do określonych danych w twojej organizacji.

Różnice między Copilotem a innymi rozwiązaniami AI

Zastanawiasz się, czym różni się Microsoft Copilot dla Microsoft 365 od poprzednich wersji, takich jak Bing Chat & Bing Chat Enterprise? Kluczowa różnica tkwi w integracji z aplikacjami M365 i zaawansowanym bezpieczeństwie danych. Dzięki wykorzystaniu danych specyficznych dla każdej firmy, Copilot dla M365 oferuje bardziej precyzyjne i dostosowane do potrzeb użytkownika rozwiązania.

Czy warto inwestować w Copilota?

Z raportu Microsoft "The Future of Work" wynika, że 70% użytkowników Copilot twierdzi, że dzięki niemu są bardziej produktywni, a 68% zauważa znaczną poprawę jakości swojej pracy. Użytkownicy Copilot nadrabiają zaległości z przegapionych spotkań niemal 4x szybciej, aż 77% z nich nie chce z niego rezygnować.

Warto rozważyć wdrożenie Copilota dla swojej firmy, by zwiększyć efektywność pracy i poprawić jakość wykonywanych zadań.

Kiedy premiera języka polskiego?

Microsoft planuje wprowadzenie obsługi języka polskiego wraz z kolejnymi 17 językami jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Ostatecznie, będzie wspierał komunikację w kilkudziesięciu najpopularniejszych językach, umożliwiając naturalne interakcje z AI i generowanie treści w rodzimym języku użytkowników. Dodawanie nowych języków nastąpi w najbliższych miesiącach.

Autorem artykułu jest Oskar Korszeń z Horyzont.ai., mentor programu „Generatywna Sztuczna Inteligencja dla Biznesu” na Lazarski University od Technology. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sztuczna inteligencja (AI)
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Trzeba pilnie dokonać implementacji! Ruszyły prace nad polskim aktem o sztucznej inteligencji (AI)

Ruszyły prace nad polskim aktem o sztucznej inteligencji (AI). Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało kilka pytań - trwają prekonsultacje. Podkreśla się, że to pierwsze na świecie prawo, które w tak złożony a zarazem kompleksowy sposób rozwiązuje problemy, które nawarstwiały się od wielu, wielu lat związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Płaszczyzn tych problemów jest wiele: od prawa do ochrony wizerunku, danych, odpowiedzialności za błędy sztucznej inteligencji (cywilnej, administracyjnej i karnej), praw pracowniczych, po prawa konsumenckie, autorskie i własności przemysłowej. Nowe unijne prawo wymaga wdrożenia w państwach członkowskich UE, w Polsce trwają więc prace nad implementacją. Są one jednak na początkowym etapie.

Microsoft Copilot, czyli jak AI zmieni codzienny workflow w Microsoft 365

Microsoft Copilot to innowacyjne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które zmienia sposób, w jaki firmy na całym świecie realizują swoje zadania w ramach pakietu Microsoft 365. Według raportu Microsoft "The Future of Work", aż 70% wczesnych użytkowników Copilot zgłasza wzrost produktywności, a 68% odnotowuje znaczącą poprawę jakości swojej pracy. Warto bliżej przyjrzeć się temu narzędziu i zrozumieć, jak działa oraz jakie korzyści może przynieść wdrożenie go do w firmie.

Przełom dla ludzkości, praw człowieka i robotów - podpisano rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji

Trzeba stanowczo stwierdzić, że to przełom dla ludzkości, przełom dla praw człowieka, przełom dla pracowników i przełom dla robotów oraz automatyzacji. W dniu 13 marca 2024 r. podpisano rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji, AI (Artificial Intelligence Act). To pierwszy w UE tego typu akt. Był bardzo wyczekiwany przez prawników, pracowników, wielkie koncerny, przedsiębiorców ale i po prostu obywateli. 

W tych zawodach sztuczna inteligencja nam nie zagraża

Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że rozwój sztucznej inteligencji zmniejszy liczbę miejsc pracy nawet o 40%. W dużej części będą to pracownicy umysłowi. A jakie zawody nie są zagrożone przez sztuczną inteligencję?

REKLAMA

Polacy wciąż boją się, ze sztuczna inteligencja zabierze im pracę

Już prawie 60 proc. Polaków obawia się wpływu sztucznej inteligencji na przyszłość swojego stanowiska pracy. To dane z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) „Rynek pracy, edukacja, kompetencje – styczeń 2024”. Pracownik przyszłości powinien umieć efektywnie wykorzystać możliwości oferowane przez AI. 

77% placówek medycznych doświadczyło ataków na pocztę elektroniczną. Jak chronić dane pacjentów?

Od 2022 r. podwoiły się ataki ransomware na organizacje działające w obszarze ochrony zdrowia. Tak wynika z raportu Barracuda Networks. Respondenci jednak nie czują się zagrożeni. 

Czy sztuczna inteligencja jest szkodliwa dla środowiska?

Rozwój sztucznej inteligencji nie pozostaje bez wpływu na czerpanie zasobów energii i generowanie śladu węglowego. Dlaczego? 

Czy sztuczna inteligencja namiesza w tegorocznych wyborach?

Najgłośniejszym tematem 2023 roku była sztuczna inteligencja. Generatywna AI jest niewątpliwie najszybciej rozwijającym się obszarem sztucznej inteligencji. Czy w tym roku można spodziewać się przełomów? Co z tegorocznymi wyborami pod okiem AI? 

REKLAMA

Pracownicy nie wiedzą, czy w ich firmach korzysta się ze sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jednocześnie fascynuje i budzi obawy. Na rynku pracy są one związane z możliwą utratą miejsca pracy czy zmianami w strukturze zatrudnienia. Tym bardziej, że pracownicy często nie wiedzą, czy w ich firmach wykorzystuje się AI. 

Jak wykorzystać Gen. AI w biznesie? [10 zasadniczych kroków] Czy umiejętność korzystania ze sztucznej inteligencji daje przewagę konkurencyjną już teraz?

W dynamicznym świecie biznesu innowacje odgrywają kluczową rolę. Sztuczna inteligencja (AI) staje się rewolucyjnym narzędziem, zmieniającym sposób, w jaki firmy funkcjonują i konkurują na rynku. Rozwój generatywnych modeli sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, stał się punktem zwrotnym dla liderów biznesu, wyznaczając nowe standardy w dziedzinie technologii. W odpowiedzi na ten trend Lazarski University of Technology wprowadza innowacyjny program "Gen AI dla Biznesu", który nie tylko dostarcza teoretycznej wiedzy o sztucznej inteligencji, ale skupia się też na jej praktycznym wykorzystaniu w biznesie. Uczestnicy zdobędą nie tylko wiedzę, ale i niezbędne narzędzia do efektywnego wykorzystania AI w celu rozwijania innowacji i wzmacniania przewagi konkurencyjnej swoich firm.

REKLAMA